شماره تماس021-28425133
عطر نعنا
سبد خرید خالی است.

مشکلات عطر در آب و هوای گرم و راه حل استفاده آن

مشکلات عطر و آب هوا
مشکلات عطر در آب و هوای گرم و راه حل استفاده آن (مشکلات عطر و آب هوا)

در هوای گرم، ممکن است برخی از عطرها “تندتر” یا قوی تر به نظر برسند. یا اینکه وقتی دمای هوا بالا می رود، ممکن است رایحه عطر به راحتی از بین برود. اما چگونه می توان ساختار عطر را در گرما حفظ کرد؟

می توان گفت عطر تقریبا مانند لباس است و پوشیدنی! همانطور که ما در فصول گرم سال علاقه ای به پوشیدن لباس های گرم و تیره، کت و شلوار یا جوراب ضخیم نداریم . و سمت لباس های خنک و روشن می رویم تا احساس راحتی داشته باشیم.

در خصوص انتخاب عطر هم عموما افراد استفاده از عطرهای سبک و ملایم تر را در ماه های گرم سال ترجیح می دهند.

برندهای مطرح عطر در جهان هم اغلب برای تابستان، نسخه های ملایم تر و ریفرموله  شده از رایحه های پرفروش را به بازار ارائه می دهند.

البته برخی افراد هنوز هم استفاده از عطرهای سنگینتر، تند و در عین حال آرامش بخش را بخاطر پوشانندگی بالا در طول سال ترجیح می دهند. اما این یک امر شخصی است . و بستگی به این دارد که چه انتظاری از عطر داشته و چه حسی از پوشیدنش می خواهید بگیرید.

جدا از سبک و سلیقه انتخابی افراد در استفاده از عطر، بی تردید گرمای هوا می تواند رایحه و عملکرد عطر را روی پوست شما تغییر دهد. از این رو می خواهیم دلایل این موضوع و نحوه جلوگیری از نامحسوس شدن زودهنگام بوی عطر را بررسی کنیم.

مشکل اول :بوی عطر شما چندان دوام نمی آورد !

آب و هوا می تواند مدت زمان ماندگاری یک عطر و حتی بوی آن را بر روی پوست شما بطور چشمگیری تغییر دهد. دمای هوا، دمای بدن و نوع پوست افراد بر روی عملکرد یک عطر موثر است. پس تعجب نکنید اگر عطر مورد علاقه شما در فصل های مختلف سال بوی متفاوتی داشته باشد. (مشکلات عطر و آب هوا)

شرکت های عطرسازی هنگام تست روایحی که به تازگی خلق می شوند.  غالباً آن ها را با معیار آب و هوا، به منظور کنترل بوی عطر در شرایط سرد و گرم (بسته به اینکه در چه کشورهایی به فروش می رسند) می سنجند. اگرچه ما در تابستان به دنبال رایحه های ملایم تر و از نوع مرکبات تازه هستیم.

اما این مولکول ها سبک هستند، بنابراین در دمای بالا سریعتر تبخیر می شوند و همین امر سبب کاهش ماندگاری عطرهای تابستانی می گردد.

راه حل :

سعی کنید قبل استفاده از هرگونه عطر (و حتی بعد از آن) از کرم بدن، بالم خوشبوی مخصوص بدن یا لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. زیرا تبخیر رایحه روی پوست آغشته به این مواد به تعویق می افتد. این امر به ماندگاری عطر روی پوست شما کمک کرده و باعث می شود بدون نیاز به اسپری مجدد و بیش از حد، حتی با گذشت زمان به طور واقعی بوی آن را استشمام کنید.
به نقاط نبض دار که معمولاً فکرش را نمی کنید عطر بزنید. پشت زانوها مثال خوبی است. این قسمت از بدن نقطه ی گرمی است .که پس از اسپری کردن، یک رد خوشبویی را به جای خواهید گذاشت.
عطر را پشت گردن، حتی روی موها و لباس خود اسپری کنید.

اما قبل از انجام این کار ابتدا با اسپری عطر روی دستمال کاغذی اطمینان حاصل کنید . که موها و لباس شما را رنگی نمی کند. یا روی آنها رنگ غیرعادی یا لکه ایجاد نمیکند! ما این روش استفاده از عطر را ترجیح می دهیم. زیرا متخلخل بودن بافت مو و پارچه باعث می شود به اندازه ی پوست بدن، گرم نشده و کیفیت رایحه عطر را در طول روز حفظ میکنند.

مشکل دوم: مواقعی که رایحه ی عطر مورد علاقه شما با وجود ماندگاری بالا اما بیش از حد “تند و سنگین” می شود.

قبل از بیان راه حل ابتدا گذری به موضوع همپوشانی عطرها داشته باشیم. همپوشانی یا لایه کردن عطرها به استفاده از دو یا چند عطر به طور همزمان و روی هم گفته می شود. انجام این کار کاملا شخصی و سلیقه ای می باشد .اما بین عطرسازها به عنوان یک عمل اشتباه تلقی می شود. (مشکلات عطر و آب هوا)

همه ما هم احتمالا چند بار این کار را به منظور بالا بردن قدرت عطر یا برای کامل کردن. بوی یک عطر انجام داده ایم.اما باید گفت همیشه نتیجه ی خوشبویی حاصل نمی شود!
اگر بخواهیم برای تقویت عطرهای کم دوام و سبک از روش لایه کردن استفاده کنیم .باید به نکاتی که در ادامه گفته می شود برای گرفتن نتیجه مطلوب توجه کنیم.

راه حل:

اگر به دنبال افزایش ماندگاری و دوام عطر از طریق لایه کردن هستید. می توانید برای کاهش سنگینی و تندی بو، این کار را توام با ایجاد حس طراوت و خنکی. از طریق استفاده از نت های بویی زیر انجام دهید.

برای این منظور از لایه کردن عطرهایی با روایح مرکبات مانند. ترنج، بهار نارنج، لیمو، لیموترش یا عطرهایی با نت های سبز مانند گالبانوم، گوجه فرنگی یا برگ بنفشه، چای سبز و یا عطرهای با آکوردهای آبی/دریایی . (بازآفرینی مصنوعی از بوی آب دریا) و یا عطرهای آلدهيدی (نمایانگر روایح فرش، تمیز ، کمی صابونی. و کمی پرتقالی با رایحه قوی و شدید ) استفاده کنید.

این نت ها در کنار افزایش ماندگاری عطر، از ریسک کمتری به لحاظ ایجاد یک ترکیب خوشبو برخوردارند.

توصیه می شود ابتدا لایه کردن عطر را روی یک شال سبک امتحان کنید . تا به راحتی متوجه میزان تندی یا سبکی و خوشبویی روایح ترکیب شده بشوید . و اگر از خروجی همپوشانی عطرها حس خوبی نداشتید می توانید شال خود را عوض کنید.

همچنین اگر می خواهید رایحه ای جذاب و خوشبو با نشربوی بالا بدون استفاده ی عطر روی پوست خود داشته باشید .

می توانید شال یا روسری کوچک آغشته به عطرهای لایه ای را به کیف خود متصل کرده. و بشکل اکسسوری استفاده کنید. با اینکار اطرافیان شما شاهد یک استایل شیک از شما با پراکندگی قوی عطر خوشبوی تابستانی خواهند بود.

منبع : /https://perfumesociety.org

مترجم : مهناز رحیمی

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*